Firma BELLE-POLAND wywodzi się z przedsiębiorstwa " HERCO",  które zostało założone w roku 1993. 

Wtedy właśnie firma belgijska zainwestowała w polski rynek kupując zakład produkujący betoniarki w Łowiczu, położony przy głównej drodze z Poznania do Warszawy. Firma jest nowa, ale nie brak jej doświadczenia, gdyż fabryka w Łowiczu posiadała ponad 30-letnią tradycję w produkcji betoniarek.

W roku 1995 z powodu braku miejsca i chcąc dostosować się do stale rosnącego zapotrzebowania na produkty, a także ze względu na wyższe wymagania jakościowe i potrzebę zaoferowania szerszego zakresu produktów, został zakupiony nowy zakład produkcyjny w Rawie Mazowieckiej, mieście oddalonym o około 70 km od Warszawy. 0d maja 1999 roku "HERCO" skoncentrowało się na produkcji gwoździ w związku z czym produkcję betoniarek przejęła "Belle-Poland". W ten sposób staliśmy się częścią Belle Group - angielskiej grupy firm produkujących maszyny budowlane, w skład której wchodzą również firmy : Belle Engineering (Sheen), Errut, Panther i Belle Equipos.

Belle-Poland zatrudnia około 80 (w sezonie do 100 osób) i posiada własny dział produkcji, dział techniczny ( prototypownia i narzędziownia ), serwis, magazyn oraz dział sprzedaży. Belle-Poland jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością ze 100% kapitałem angielskim.

Fabryka wyposażona jest w dużą liczbę maszyn i dysponuje najnowszą technologią, co umożliwia stałe ulepszanie procesów technologicznych. Doświadczenie macierzystej firmy, pomaga w kontaktach z klientami, pozwala na trafną ocenę ich gustów i upodobań oraz określenie zapotrzebowania na produkty Belle. 

Wyroby tego producenta cechuje wysoka jakość i estetyka. Firma oferuje obecnie szeroki zakres produktów dla różnych rynków a mianowicie :

→ betoniarki wolnospadowe o pojemności zasypowej od 40 do 250 dm3,
→ zagęszczarki do gruntu ,
→ ubijaki wibracyjne.

Wszystkie produkowane przez Belle urządzenia posiadają certyfikaty polskie (znak bezpieczeństwa "B" gwarantuje bezpieczeństwo produktów) oraz deklaracje zgodności "WE"

powrót