Saint-Gobain Abrasives z siedzibą w Kole to największy w Polsce i jeden z największych na Świecie producentów materiałów ściernych. Ich produkty znajdują zastosowanie niemal we wszystkich gałęziach przemysłu, służą do obróbki różnego rodzaju materiałów :

→ stali,
→ żeliw,
→ tworzyw sztucznych,
→ szkła i drewna.


W Polsce firma Saint-Gobain Abrasives obecna jest od 1998 roku. W 1999 roku do jej struktur dołączyła Fabryka Materiałów i Wyrobów Ściernych Korund z siedzibą w Kole. Kilka kolejnych lat poświęcono na jej restrukturyzację i modernizację dostosowując zakład do Światowych standardów.


Dziś fabryka w Kole jest jednym z najbardziej nowoczesnych i znaczących obiektów tego typu na Świecie. Wdrożono w niej Zintegrowany System Zarządzania obejmujący procesy związane z jakością produktu, ochroną środowiska naturalnego oraz bezpieczeństwem i higieną pracy, certyfikowane według norm PN-ISO 9001, PN ISO 14001 oraz PN-N-18001.


Firma Saint-Gobain Abrasives należy do grona największych pracodawców i inwestorów w regionie wielkopolskim. Zatrudnia prawie 1000 osób. Nadrzędnym celem pracowników Saint-Gobain Abrasives jest ciągłe doskonalenie produktów i usług. Dostęp do najnowszych osiągnięć i technologii pozwala wzbogacić ofertę o nowoczesne, światowej jakości narzędzia dostosowane do indywidualnych potrzeb Klienta.

powrót