Firma CHICAGO PNEUMATIC powstała pond 100 lat temu w Stanach Zjednoczonych jako pionier a następnie wiodący producent narzędzi pneumatycznych.

J.W. Duntley - mistrz w odlewni w Milwaukee doskonale rozpoznał zapotrzebowanie tego sektora na narzędzia pneumatyczne i rozpoczął konsekwentną drogę do amerykańskiego sukcesu. Wraz z Charlesem Schwabem rozpoczął produkcję narzędzi pneumatycznych pod nazwą CHICAGO PNEUTATIC. Początkowo produkowane było tylko jedno narzędzie pneumatyczne, ale dzięki pomysłowości Duntleya już wkrótce CHICAGO PNEUMATIC oferowało swoim klientom kompletne systemy zasilane powietrzem. 
Na początku dwudziestego wieku CHICAGO PNEUMATIC sprzedawane było jedyne na terenie Stanów Zjednoczonych. Robotnicy budujący fundamenty Statuy Wolności czy Gulden Gate Bridge używali narzędzi CP. Mieszanka betonowa Hoover Dam była zagęszczana buławami wibracyjnymi CHICAGO PNEUMATIC. 

W czasie II Wojny Światowej CHICAGO PNEUMATIC produkowało narzędzia niezbędne do produkcji uzbrojenia. Po wojnie symbolem wielkiej akcji promocyjnej CP był legendarny plakat Rosie the Riveter autorstwa Normana Rockwella przedstawiający kobietę jedzącą lunch z młotem rivet - buster leżącym na kolanach. Lata 1960 - 1970 to ciągły rozwój firmy w USA i Europie. W Stanach Zjednoczonych przyczyniły się do tego między innymi kontrakty z NASA. Hasło CHICAGO PNEUMAIC - budujemy narzędzia, które budują Amerykę towarzyszy firmie do dziś. 

W chwili obecnej CHICAGO PNEUMATIC należy do grupy ATLAS COPCO. W swojej ofercie CP posiada narzędzia dla przemysłu, górnictwa i budownictwa. Klientom oferuje młoty pneumatyczne o masie od 4 do 40 kg, wiertarki pneumatyczne, buławy wibracyjne, czyszczarki, ubijaki formierskie, wyburzeniowe zestawy hydrauliczne, sprężarki powietrza oraz generatory, itp. 

Ciągły rozwój firmy pozwolił na rozszerzenie gamy produktów o młoty hydrauliczne. W chwili obecnej oferta młotów hydraulicznych CHICAGO PNEUMATIC obejmuje produkty o masie od 92 do 360 kg.

powrót