NORTON --- tarcza Silencio - Czas na ciszę !

Obszary ruchu pieszych, obszary mieszkalne, centra miast, szkoły i szpitale są szczególnie wrażliwe na hałas.

Coraz więcej lokalnych przepisów zakazuje emisji nadmiernego poziomu hałasu. Stosowanie tarcz diamentowych NORTON SILENCIO staje się w tym przypadku idealnym rozwiązaniem, jako że w sposób drastyczny zmniejszają one poziom hałasu powstający w miejscu pracy. Nowe spawane laserowo tarcze NORTON SILENCIO są oparte na zaawansowanej technologii, zapewniającej niespotykany dotychczas efekt tłumienia hałasu, osiągając do 15dB – czyli do 30 razy mniej hałasu !

Odgłos gwizdu, który powstaje w trakcie obrotu tarczy w wyniku przepływu powietrza między wrębami segmentów jest całkowicie wyeliminowany przy stosowaniu tarcz NORTON SILENCIO. Nowy projekt NORTONA, zgłoszony do opatentowania, nie dopuszcza do przepływu powietrza między wrębami tarczy i całkowicie zapobiega powstawaniu efektu gwizdu. Dzięki dwóm wzajemnie uzupełniającym się technologiom tłumienia dźwięku, NORTON SILENCIO szczególnie sprawdza się przy redukowaniu zakresów wysokiej częstotliwości od 15dB (A) a w przypadku niektórych częstotliwości nawet do 25dB(A).

Wyposażone w 17 mm wysokości segmenty tarcze SILENCIO są zaprojektowane pod konkretną aplikację i są to najbardziej wydajne tarcze w asortymencie NORTON CLIPPER. Dowiedz się więcej o tarczach SILENCIO od nas.