Historia marki Master rozpoczęła się ponad 50 lat temu w Stanach Zjednoczonych. Pierwsza nagrzewnica została wyprodukowana w roku 1954 w fabryce Dayton Ohio, która zajmowała się produkcją urządzeń i wyposażenia dla branży budowlanej.

Pierwsze nagrzewnice różniły się pod względem konstrukcyjnym od obecnych modeli. Na samym początku nie stosowano dysz, które zostały wprowadzone dopiero przez ówczesnego dyrektora produkcji Gene Brigga. Wtedy właśnie powstały pierwsze modele olejowe z pompą. 

Od tamtego czasu urządzenia Master były ciągle udoskonalane pod względem technicznym i stawały się coraz bardziej popularne. Intensywnie wzrastało zapotrzebowanie rynku na tego typu nagrzewnice, co w rezultacie zaowocowało powstaniem w roku 1964 nowej fabryki w Bowling Green, która zaczęła produkować już tylko i wyłącznie piece grzewcze. Jednocześnie marka Master stała się popularna w całych Stanach Zjednoczonych.
 
Popularność nagrzewnic Master wzrosła tak bardzo, że postanowiono otworzyć w 1976 roku nowy oddział fabryki w Bowling Green, który w 1980 roku przejął całkowitą kontrolę nad dalszym rozwojem marki Master. Od tego czasu nagrzewnice Master zyskały ponad 90% udziałów w rynku w branży budowlanej. Co więcej, stały się również bardziej znane na całym świecie. W roku 2000 powstała nowa fabryka tych urządzeń we Włoszech, niedaleko Verony, która w tej chwili dostarcza swoje produkty do niemal wszystkich krajów europejskich.

Obecnie marka MASTER należy do grupy Dantherm od 2017 roku, jest europejskim liderem w dziedzinie przenośnych i stacjonarnych rozwiązań w zakresie kontroli klimatu, odpowiednich do stosowania w wielu różnych branżach. Opierając się na pracy ponad 500 ekspertów, pasjonatów w swojej dziedzinie oraz ponad trzech milionach wykonanych instalacji, europejskie centra kompetencji projektują i budują wyjątkowe systemy ogrzewania, chłodzenia, osuszania i wentylacji, które stanowią podstawę tych rozwiązań. We wszystkim, co robią, koncentrują się na tworzeniu zdrowego i komfortowego środowiska klimatycznego w sposób zrównoważony, energooszczędny i efektywny kosztowo.

 

powrót