Firma DESA Poland Sp. z o.o. jest wschodnioeuropejskim oddziałem międzynarodowej, amerykańskiej firmy DESA International, specjalizującej się w produkcji przenośnych urzadzeń chłodzących i grzewczych. Tradycja firmy sięga lat sześćdziesiątych XX wieku. Obecna siedziba główna Desy International znajduje się w Bowling Green w stanie Kentucky, USA. Kolejne oddziały firmy mają swoje placówki we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Meksyku, Chinach i w Polsce.

Ogólnoświatowy zasięg firmy oraz wieloletnie doświadczenie sprawiły, że DESA jest niekwestionowanym liderem na rynku przenośnych urządzeń grzewczych i chłodzących. Podstawowym elementem strategii rozwoju firmy jest wprowadzanie nowych produktów oraz innowacji technicznych, a także utrzymanie aktualnej pozycji lidera i rozszerzanie wpływów na nowe rynki. Produkty firmy Desa Poland stanowią wyposażenie hal przemysłowych, budów, magazynów i ferm oraz biur i gospodarstw domowych.

Polski oddział Desy rozpoczął swoją działalność w roku 1998. Specjalizuje się w produkcji nagrzewnic oraz dystrybucji klimatyzatorów, osuszaczy, oczyszczaczy, nawilżaczy, a także kaloryferów olejowych, piecyków gazowych, kominków elektrycznych i konwektorów.

powrót